Randall Gruppe Hájik

Anketa

Novinky

RSS

RSS

Hlavná stránka

WEST HAM - MILLWALL

Tak už je to tady, "Angličtí diváci náš vzor". Vzpomínáte si? Po tomto už roky činovníci fotbalové svazu i novináři volají, aby to na našich stadionech vypadalo jako v Anglii. Tam se výtržnosti nedějí, jsou vymýceny. Už to skoro tak na nejvyšší úrovni vypadalo, než na sebe narazily na derby dvě londýnská chuligánská esa, která si o sobě myslí, že právě oni jsou chuligánské jedničky v pomyslném chuligánském žebříčku. Za Millwallem stojí historie chuligánství a výtržností delší než sto let, za West Hamem pak řada publikací a filmů, odkazujících ke kvalitní chuligánské skupině I.C.F.
 

A tak když na sebe v úterý 25.8.09 narazily tyto dva kluby, které jsou pojmy na anglické chuligánské scéně, nemohlo to proběhnout v tichosti. Ještě než Anglický Ligový pohár (Carling Cup) začal, byl pobodán 44letý fanoušek, který musel být převezen do nemocnice, a je mimo ohrožení života. Ten byl v okolí Upton parku, kde probíhaly výtržnosti několika stovek chuligánů, kteří se dle policie měli v okolí stadionu pobít. Výtržnosti byly podle zpráv policie předem plánované, ale policie o nich zřejmě dostatečně nevěděla, když na několik set chuligánů nasadila 200 policajtů a 20 policajtů na koních, kteří měli hájit odchod fans do podzemní dráhy. Ostatně jejich hlavy se stávaly terči lahví a kamenů.
Na stadionu se pak navzdory přísným zákonům vřítilo několik desítek fans West Hamu na hrací plochu, a to hned několikrát, a několikrát byl zápas přerušen, byť stewardi dělali všechno možné.
V Anglii už média šílí a kola inkvizice už se roztáčí. Někdo stoupl na trávník, to je skoro státní převrat. V novinách už aktivně vyšly některé fotky z kamer, a po veřejnosti se žádá, aby napráskala koho pozná. Roky už televize a noviny vychovávají z lidí udavače, a je jisté, že budou slavit úspěch, a budou zase hořet hranice a zasedat inkviziční soudy. Zatím bylo zatčeno 10 lidí, ale to je jen začátek.
Na BBC už jeden fanoušek hlásal do éteru, že tohle jsou nejhorší výtržnosti za posledních 30 let. Teď předpokládám v Anglii několikaměsíční debatu, jestli místo nemoci šílených krav neřádí na Ostrovech zase ta stará britská nemoc, chuligánství. Teď už jen chybí, aby o tom Hollywood natočil celovečerní film...

 

Zdroj a videá:

http://www.hooligans.cz/view.php?cisloclanku=2009080020

Fotky:

http://i29.tinypic.com/2els114.jpg
http://i28.tinypic.com/5ul8k1.jpg
http://i27.tinypic.com/ru4n15.jpg
http://i27.tinypic.com/zj8gid.jpg
http://i31.tinypic.com/300s4yb.jpg
http://i30.tinypic.com/2qdyiau.jpg
http://i27.tinypic.com/2aeqbt3.jpg
http://i29.tinypic.com/16hrg2q.jpg
http://i26.tinypic.com/2ep5zpj.jpg
http://i29.tinypic.com/oiyvwg.jpg
http://i27.tinypic.com/123bgqb.jpg
http://i28.tinypic.com/2960gzr.jpg
http://i31.tinypic.com/kafifp.jpg
http://i28.tinypic.com/mc4zo0.jpg
http://i32.tinypic.com/33trsz8.jpg
http://i31.tinypic.com/14wqdy1.jpg
http://i30.tinypic.com/a9pwrn.jpg
http://i31.tinypic.com/m2fra.jpg
http://i28.tinypic.com/2djxpqf.jpg
http://i29.tinypic.com/2d9r30i.jpg
http://i27.tinypic.com/2wp70ie.jpg
http://i29.tinypic.com/2unwvoh.jpg
http://i25.tinypic.com/2vt5oxe.jpg

Žádné komentáře
 
..:: Stránka obsahuje aj materiál, ktorý niektorí ľudia môžu považovať za kontroverzný. Tento materiál nemá za účeľ navádzať k výtržnostiam, snaží sa iba informovať o reálnom dianí skupiny Randall Gruppe Hájik (RGH). Ďalej chcem upozorniť verejnosť, že za komentáre návštevníkov podľa zákona nezodpovedá webmaster stránky ::..