Randall Gruppe Hájik

Anketa

Novinky

RSS

RSS

Európske tábory

SG DYNAMO DRÁŽDANY - ULTRAS DYNAMO

Zdroj: hooligans.cz
internet: Ultras Dynamo /// Bultras
Na základě sestupu z Bundesligy a let strávených v nižších soutěžích se značně změnila fanouškovská struktura a také do Drážďan dorazila vlna ultras. Jako nejdůležitější a dnes nejvýznamnější byla skupina "ULTRAS DYNAMO", založená v prosinci roku 2000. Již dříve však byly nějaké tendence, tudíž tato skutečnost neznamenala položení základního kamene pro ultrasmánii v Drážďanech. Ten položili a těžili z něj skupiny "COMMANDO ELBHORDE" a "EASTSIDE DRESDEN" někdy koncem 90.let.

Z počátku se tyto skupiny omezovaly jen na klasické odpalování pyrotechniky, později k tomu přibyly obouručné vlajky a také zeleno-bílý nápis na zápase proti BFC, který se tehdy mohl považovat za celkem úspěšný. Později se pokoušely skupiny jako "YELLOW MADNESS" a "DYNAMO GESCHWADER" ultrasmánii v Drážďanech trošku popohnat, dívali se rychle dopředu, shrnuli všechny aktivní bandy a jednotlivce dohromady a utvořili jednu velkou skupinu. To bylo zrození "ULTRAS DYNAMO". Počátek se vyvíjel vlastně stejně, jako u ostatních. V dolní části stadionu se postavil sektor pro fanoušky, zkoušely se zpívat písně jako v Itálii, zapalovaly se dýmovnice a bengálské ohně. Samozřejmě se zaznamenal rychlý přírůst lidí, zápasy Dynama byly opět středem pozornosti a zájmu mladých lidí a relativně se blížil postup do Oberligy, mimoto soudržnost ve skupině byla enormní.

Mezitím se také vyzkoušely v sektoru kreslené choreografie doplněné o chorály. V postupové sezóně 01/02 vše šlapalo bezvadně. Support se sjednotil, choreografie se zlepšovaly a mužstvo mělo stálou a potřebnou podporu. Na venkovní zápas proti Herthě Berlín (01/02) jeli všichni ultras a představili poprvé celosektorové choreo. Další vydařená akce se zrealizovala v sezóně 02/03. V zápase proti Chemnitzu a DSC byl zahalen opět celý sektor do černo-žlutých barev. K této atmosféře na stadionu nebylo co dodat, poněvadž obraz mluvil sám za sebe. To platí samozřejmě také o zápasech v sezóně 03/04, ve které "ULTRAS DYNAMO" byli také hodně aktivní.

V současnosti mají ultras na scéně a také u starších fans relativně vysoké postavení a jsou uznáváni. Průměrný věk skupiny je kolem 18 let, přičemž se pohybuje v rozmezí 18 – 27 let. Počet činí okolo 100 lidí a na atraktivních zápasech rapidně roste. Přátelství se stále udržuje s "RED KAOS" Zwickau*. Skoro na každém zápase Dynama nebo Zwickau je někdo přítomen. Například na zápase Zwickau proti VfB Leipzig, hraný v pátek, cestovalo na 70 fans Dynama.

Dnes také dochází ke generační výměně, což znamená, že ti starší fans nejsou už tak aktivní, jak tomu bylo dříve. Mladí mají velký elán a chuť na přípravu velkých akcí.

*** Neplést si v tomto případě dobré vztahy mezi ultras Dynamo Drážďany a Zwickau a mezi chuligány těchto dvou táborů. Jak níže uvedené video naznačuje, dobré vztahy se Zwickau chuligáni Dynama Drážďany příliš nedrží.***Žádné komentáře
 
..:: Stránka obsahuje aj materiál, ktorý niektorí ľudia môžu považovať za kontroverzný. Tento materiál nemá za účeľ navádzať k výtržnostiam, snaží sa iba informovať o reálnom dianí skupiny Randall Gruppe Hájik (RGH). Ďalej chcem upozorniť verejnosť, že za komentáre návštevníkov podľa zákona nezodpovedá webmaster stránky ::..