Randall Gruppe Hájik

Anketa

Novinky

RSS

RSS

Európske tábory

KSZO OSTROWIEC

Zdroj: hooligans.cz
internet: Kibice KSZO
Ultras historie Historie „kibiců“ (=fanoušků - pozn. správce) KSZO Ostrowiec sahá až do 90.let, kde v roce 1991 se začínají objevovat na stadionu jedni z prvních fanoušků, a to v době, kdy KSZO Ostrowiec hrával 3.ligu. Prvním oficiálním výjezdem fanouškům byla cesta na zápas Gornik Leczna – KSZO Ostrowiec roku 1991 na podzim. Tento výjezd započal novou fanouškovskou éru a kibice se objevovali i na zápasech svého klubu proti Skarzysku, Radomiaku, Sandomierzu, Vistule a taktéž jsme je mohli vidět ve městě Bucovii, kde došlo k prvním potyčkám kibiců KSZO Ostrowiecu na stadionu hostí. V roce 1992 přichází zápas, který částečně ovlivňuje scénu v Ostrowiecu, protože kibice cestují na ligový zápas Tarnobrzeg – Lech Poznaň, kde probíhá první kontakt s chuligány Poznaňe a dochází k první družbě kibiců KSZO Ostrowiec. V této době fanoušci Ostrowce chodili fandit na svém stadionu do sektoru, který byl naproti hlavní tribuně. V roce 1995 se klub dostal do druhé ligy, avšak kibice KSZO se moc nevytáhli, byli schopni vytáhnout svou bandu pouze na 4 venkovní utkání. Ukázalo se, že KSZO má svůj potencionál, který by se měl využít. V roce 1997 se sektor domácích fanoušků KSZO přesunul do obloukové části stadionu, kde počet při domácích zápasech se pohyboval okolo 300-500 hlav v sektoru. V tomtéž roce uzavřeli fanoušci KSZO Ostrowiec přátelství s Radom Radomiakiem, ale vzhledem k minulosti (kdy mezi těmito kluby vládla nenávist) toto „přátelství“ vydrželo pouze něco málo přes jeden měsíc. V roce 1999 přesněji dne 16.10. na zápase s nenáviděným soupeřem Stal Stalowa Wola, který se odehrával v Ostrowieci, vznikla nová a další vazba na fanoušky Lechu Poznaň, tentokrát na fanoušky Sanoku (fanklub Lechu). V dalším roce v srpnu 2000 si fanoušci KSZO vybudovali další družbu, která tentokrát byla se zahraničními fanoušky, kteří byli ze Slovanu Liberec. Na jaře 2004 klub prožívá krizi a vzniká nový fanouškovský tábor s názvem „Ultras e-KSZO“, který sídlí v části stadionu H3. Po určitém období Ultras mění svůj sektor a přemísťují se do sektoru F1. Průměrná účast fanoušku byla 200-400 hlav, avšak při derby zápasech se kotel dokázal naplnit na 1500 fanušků v sektoru. A právě v roce 2004 vzniká další družba se stoupenci Arky Gdynia, a o rok později s fanoušky Stal Sanok. Po čtyřech letech, v roce 2008, Ultras e-KSZO ukončuje svou činnost. Pro KSZO velká škoda, každopádně někteří fans nelení a zakládá se nová ultras skupina a tentokrát s názvem Ultras KSZO Ostrowiec Ultras'08 (UKO'08). Skupina měla svou premiéru v září 2008 v zápase s Sandecją Nowy Sącz a působí na Polských stadionech dodnes.

KSZO Ostrowiec
Rok založení: 1929
Klubové barvy: oranžovo-černé
Skupiny: Świętokrzyscy Rozbójnicy (H), UKO '08 (U), Young Devils (H)
Družby: Lech Poznan (1992), Slovan Liberec (Česká republika) (2000), Arka Gdynia (2004), Stal Sanok (2005), Hetman Włoszczowa (2007)
Nepřátelé: Korona Kielce, Radomiak Radom, Stal Stalowa Wola
Stadion: Sektor "F1", průměrně 300-500 osob. Rekord 9 května 2005 na na zápase s Koronou Kielce - ok. 1.500 os.
Nejlepší výjezd: Stal Stalowa Wola - KSZO (ok. 1.500 osób, 2001r.)
Fan-Cluby: Alit Ożarów
Vlajky: Ultras KSZO, Świętokrzyscy Rozbójnicy, Forza KSZO, Hooligan's KSZO Ostrowiec, Tomek Żelazowski, Fanatycy KSZO Ostrowiec, e-KSZO, 1929, e-KSZO - Zapaleni Kibice, Ogrody, CHOH, Ludwików, Brytyjka, Ostrowczanie, KO, Siempre Peligroso, UKO'08.Žádné komentáře
 
..:: Stránka obsahuje aj materiál, ktorý niektorí ľudia môžu považovať za kontroverzný. Tento materiál nemá za účeľ navádzať k výtržnostiam, snaží sa iba informovať o reálnom dianí skupiny Randall Gruppe Hájik (RGH). Ďalej chcem upozorniť verejnosť, že za komentáre návštevníkov podľa zákona nezodpovedá webmaster stránky ::..