Randall Gruppe Hájik

Anketa

Novinky

RSS

RSS

Európske tábory

GROBARI PARTIZAN BELEHRAD

Zdroj: Grobari
Internet: www.grobari1970.org.yu /// www.juznifront.com
GROBAŘI jsou jednou ze dvou největších skupin v Srbsku. Síla naší skupiny se začala ukazovat na konci 60. let, například před finále poháru v roce 1966 proti Realu Madrid. Už tenkrát ukázali naši fanatici svou sílu, když jako první v zemi přerušili zápas z důvodu vniknutí na hřiště. Od toho zápasu se začala psát historie skupiny jménem GROBAŘI...

V bývalé Jugoslávii byli GROBAŘI suverénně největší skupinou. Každá část země, každé město nebo vesnice měla své fanoušky Partizanu. Cestovali jsme po celé Evropě a samozřejmě Jugoslávii. Když jsme hráli v Záhřebu nebo Splitu vždy bylo na stadioně 2000 - 3000 členů skupiny. Když hrál Záhřeb nebo Hajduk u nás, nikdo z nich se k nám neodvážil. Snad jenom Torcida Hajduk jednou přivezla asi 200 lidí. Všichni v Chorvatsku z nás měli respekt i na zápasech u nich.

Stejně jako v době bývalé Jugoslávie, tak i nyní, jsou našimi největšími nepřáteli naši sousedi, cikáni, fanoušci Rudé Hvězdy. Vždy když spolu hrajeme doprovází naše zápasy násilí a chaos. Hlavním důvodem je to, že máme stadiony hned u sebe. Při každém derby je ukořistěno mnoho vlajek a šál, a hodně zraněných.

V 90. letech upadli Grobaři, stejně jako celá země, do krize. Kvalita naší ligy šla hodně dolů a fanoušci přestali navštěvovat zápasy. Našli se tací, co si nechali platit klubem za organizování supportu na stadionu, ale my jsme se od těchto lidí distancovali a vytvořili vlastní skupinu Juzni Front. Oficiálně se počítá jako datum založení skupiny 3. 10. 1999. Jsme vlastně první legální a oficiální skupina fanoušků v Srbsku. K naší skupině se brzy připojilo mnoho skupin z jihu země (například Young Boys, Front, Rebels, Black Toxic, Head Hunters, Alco Front, Aliens, Stoka, Only You, Urban Youth a další) stejně jako několik skupin ze zbytku země. Bojujeme za to, abychom "vyčistili" náš jižní sektor z těch "úplatkářských skandálů" a vrátili náš stadion pravým fanatikům!

Grobaři se snaží o anglický způsob fandění (především ruce a hlasivky), ale čas od času se pokusíme i o choreo. Chodíme na všechny zápasy v našem městě (fotbal, basketbal, volejbal, vodní pólo, ...). Záměrně nenavštěvujeme zápasy jugoslávské reprezentace, protože jsme většinou nacionalisté a chceme samostatnou srbskou republiku. Chceme svou srbskou vlajku, vlastní hymnu - NE jugoslávskou.

Pozdravujeme naše přátele Headhunters z Chelsea, Original 21 z AEK Atény, Juve Leo a Torcidu Verde ze Sportingu Lisabon! Kromě nich nerespektujeme nikoho a každý, kdo se nám postaví do cesty, to pozná!Žádné komentáře
 
..:: Stránka obsahuje aj materiál, ktorý niektorí ľudia môžu považovať za kontroverzný. Tento materiál nemá za účeľ navádzať k výtržnostiam, snaží sa iba informovať o reálnom dianí skupiny Randall Gruppe Hájik (RGH). Ďalej chcem upozorniť verejnosť, že za komentáre návštevníkov podľa zákona nezodpovedá webmaster stránky ::..