Randall Gruppe Hájik

Anketa

Novinky

RSS

RSS

Európske tábory

FANÚŠIKOVIA HSV HAMBURG

Zdroj: hooligans.cz
internet: Chosen Few /// PopTown
Ultras & hooligans HSV Hamburg
První zmínka o ultras aktivitách fanoušků HSV se datuje již k roku 1989, kdy první fans na zápasech fandí, odpalují dýmy, a dokonce i jejich sklony k násilí byly zaznamenány, ale vše bylo v návaznosti na blížící se mistrovství světa v Itálii. Tehdy však ještě chuligáni HSV vystupují beze jméně. Na začátku sezóny 89/90 se chuligáni rozhodli započít novou kapitolu a to vytvořit vlastní název a své propagační trika, aby každý chuligáni či fanoušci ostatních klubů věděli s kým mají tu čest. Každopádně chvíli trvalo, který název ve finále na trikách bude, nakonec se však rozhodlo. Po různých návrzích a debatách se nakonec stal návrh pro jméno skupiny „West Side Ultras Hamburg“. Z názvu je již patrné, že skupina měla svou domovinu na stadionu HSV v západní část stadionu, ale vzhledem k tomu, že ultras a chuligáni se postupně přemístili více na jižní stranu jejich svatostánku, tak po několika letech nastalo přejmenování na „Hamburg Ultras“, kde tento název můžete vídat na zápasech HSV až dodnes. V letech 1990-93 a to především v sezóně 91/92 se výtržnosti na stadionu začali velmi rozmáhat. Každopádně tyto nepokoje, které jsme mohli vidět na fotbalových utkáních HSV od poloviny osmdesátých do konce devadesátých let již nespatříme určitě v takové míře, jako kdysi. Hlavní důvod proč se tak neděje je důsledek zvýšené policejní přítomnosti na stadionech. V roce 1998 při mistrovství světa ve Francii chuligáni Hamburku tropili výtržnosti jak před zápasem s Jugoslávií, tak i během něj a právě při těchto incidentech utrpěl policista Daniel Nivel vážná zranění. Sankce které obdrželi chuligáni Hamburku z těchto výtržností měl dopad nejen na samotné jedince, ale taktéž na celou tehdejší scénu. Chuligáni Hamburku mají velmi dobré vztahy s chuligány Hannoverian Bielefeld, kde právě tyto dva tábory jsou schopni poskládat velmi silnou bandu, avšak ale jak sami členové říkají staré časy jsou již nenávratně pryč, policie je lépe organizovaná, davy lidí opadly a střety, které se odehrávají na polích, lesích či loukách nejsou taktéž pro každého. Skupina Hamburg Ultras bude slavit v létě tohoto roku své 20.výročí.

Chosen Few Hamburg 1999
V současné době je tato Hamburská grupa jedna z těch nejpočetnějších ultras skupin na stadionu Hamburku. Byla založena tehdy 5 členy a to roku 1999 a dnes skupina má přes 150 registrovaných členů. Znak této skupiny vyjadřuje námořnictví, které je obecně spojené s Hamburkem a zároveň znázorňuje svobodu. Skupina je apolitická a udržuje úzké vazby s fanoušky Hannoveru a FC Kodaň. Taktéž vydávají svůj občasník, který mívá zhruba okolo 16 stran a na každém domácí utkání se počet prodaných výtisků pohybuje okolo jednoho tisíce. Jejich místem na stadionu je sektor „22 C“ do kterého se přesídlili z části stadionu „25 A“ a to v sezóně 2005/2006. Přesídlení bylo kvůli fanouškovskému projektu 22 C, o kterém si taktéž něco povíme. Kromě této hlavní skupiny, existuje od roku 2006, takzvaná „skupina pro mladé“. Zde jsou sdružováni mladí jedinci, kteří krom své vlajky taktéž vytváří vlastní choreografie nezávisle na ostatních skupinách či týmu HSV Hamburk. Tato skupina se jmenuje „Rookies“ a více o této skupině naleznete o pár řádků níže. Jak sem na začátku napsal, skupina má už dnes velmi rozsáhlou základnu svých členů, avšak i členství má svá pravidla. Členství končí automaticky na konci každého roku. Skupina rozlišuje mezi aktivními a pasivními členy. To znamená, že každý kdo je členem si musí být vědom toho, aby po dobu svého členství měl touhu podpořit HSV nejen po aktivní stránce fandovství, ale taktéž po stránce finanční.

Rookies Chosen Few Hamburg 2006
V polovině roku 2006 přichází skupina Chosen Few Hamburg s nápadem, který se málo kde na stadionech fanoušků vidí. Po 7 letech působení výše zmíněné skupiny, se hlavní představitelé domluvili o podpoře nové mladé generace fanoušků Hamburku. Skupina Rookies měla sdružovat omladinu mladší 18 let a pouze ty, kteří měli opravdu zájem a byli zapálení pro činnost v uskupení Rookies. Tuto mladou generaci vedli v Rookies staří členové, kteří již působili v Chosen Few Hamburg. Po určité době se ukazuje vytvoření této skupiny jako dobrým krokem a vyměňují si navzájem zkušenosti a nápady se svými staršími „bratry“ z Chosen Few. Rookies se taktéž postupem času podíleli na spolupráci s fanshopem Hamburku a taktéž v současné době prodávají vlastní oblečení s motivy „Rookies Chosen Few“ a nadále jej můžeme vidět na každém zápase Hamburku.

Poptown Hamburg 1998
Poptown Hamburg ekipa byla založena koncem roku 1998 třemi mladými lidmi a dnes již má skupina okolo 70 regitrovaných členů. Z počátku byla ultras produkce z této skupiny neorganizovaná a první pokus o „lepší“ choreografii přichází v roce 2000 tehdy ještě společně se skupinou fanoušků ultras Basamento sever (dnes již neexistující) bohužel, ale choreo nevyšlo podle plánovaných předpokladů a tak se skupina snaží dále propagovat „obouručkami“, transparenty a vlajkami. Kde by jsme tuto skupinu fanoušků mohli najít na stadionu? Skupina začínala v sektoru 25 A, kde ji můžeme vidět i dnes. Každopádně skupina „pendlovala“ ze sektoru do sektoru a ve finále skončili tam, kde kdysi začínali. Velký nárůst členů nastává v sezóně 2006/2007 kde už po 2x skupina nabírá nové členy do svých řad. Skupina sama o sobě využívá na své choreografie peníze nejen od svých členů, ale taktéž darů od lidí, které dostávají na stadionu HSV. Členství v Poptown Hamburg 98 má taktéž svá kritéria. Musíte mít nejméně 16 let a členi mladší 18 let platí ročně za členství 30eur. Členové starší 18 let platí o 6eur navíc, čili 36eur na rok. Nejen že příspěvky přispějete na chod choreografií, ale taktéž členství v Poptown má své výhody. Jsou jimi například slevy ve fanshopu nebo slevy na autobusové výjezdy. Skupina je apolitická jako jejich příbuzná skupina fans Chosen Few Hamburg 99. Skupina udržuje přátelství především s týmem Hannoveru, ale taktéž se snaží navštěvovat své severní kamarády ze Švédska, AIK Stockholm. Hlavně cestování do Švédska je velmi náročné a ještě k tomu když se tamější liga hrává ve špatný termínech např. zápasy v týdnu nebo v neděli večer, tak je vše ještě komplikovanější.

Projekt 22 C
Tento projekt má sdružovat všechny fanoušky do jednoho sektoru, kterým je právě 22 C. Mnoho menších i větších skupin fanoušků bylo nebo spíše ještě je „rozházeno“ po celé severní tribuně, avšak právě skupina fans Chosen Few Hamburg 99 se snaží všechny fanoušky spojit. Úvahy o tomto projektu začali roku 2004, kdy projekt se uchytil a pokračuje nadále, zatím stále pokračuje a dle fanoušků Chosen Few Hamburg dokonce i úspěšně.Žádné komentáře
 
..:: Stránka obsahuje aj materiál, ktorý niektorí ľudia môžu považovať za kontroverzný. Tento materiál nemá za účeľ navádzať k výtržnostiam, snaží sa iba informovať o reálnom dianí skupiny Randall Gruppe Hájik (RGH). Ďalej chcem upozorniť verejnosť, že za komentáre návštevníkov podľa zákona nezodpovedá webmaster stránky ::..