Randall Gruppe Hájik

Anketa

Novinky

RSS

RSS

Európske tábory

BAYER 04 LEVERKUSEN

Zdroj: hooligans.cz
internet: Panthers /// Rascals /// Ultras Leverkusen
Historie ultras Bayeru Leverkusen 1989 - 2001
Základní kámen byl položen pro ultras scénu v Leverkusenu roku 1989, kde první skupinou ultras byla 20člená ekipa „SOCCER BOYZ“. Jen jeden rok po svém vzniku někteří členové odchází a zakládají svou vlastní skupinu s názvem „Madness“. Nová skupina se prezentuje novými vlajkami a písněmi, kde hlavním rozdílem oproti první fans skupině jsou spoře oblíkáni do civilního oblečení. Tyto první dvě skupiny mezi sebou bojují hlavně po ultras stránce a předhánějí se lepšími choreografiemi. Postupem času obou dvou skupinám dochází, že společný „souboj“ nemá smysl, a tak se v roce 1994 oslavuje oficiální sjednocení v jednu skupinu s názvem „MAD BOYZ“. Přestěhovali se do tradičního C-bloku, kde můžeme vidět na domácích zápasech rozsáhle „pyroshows“. Ultras hnutí v celém Německu je stále v plenkách a tak jedna z prvních choreografiích přichází na Leverkusenu až v roce 1994 při mezinárodním utkání v poháru UEFA proti italskému zástupci AC Parma. Tehdy byla choreografie prezentována také díky sponzorovi, který poskytl ultras Leverkusenu vlaječky, se kterými všichni fans na stadionu mávali. Ultras scéna, která v Leverkusenu teprve se pomalu začínala rozjíždět, tak přilákala nové fanoušky a tím i nové fans skupiny. V roce 1996 vznikají dvě nové skupiny a to: SUPPORTERS a VIKING. Skupina „Vikingů“ již existovala už od roku 1994, ale pouze jako fanklub a právě v roce 1996 se z nich „stávají“ ultras. V roce 96 přichází jedna ze společných choreografiích a to při zápase s Bayernem Mnichov. Celá severní tribuna zvedá nad své hlavy černé a červené fólie a vzniká jedna z tehdy nejlepších choreografiích, která byla kdy na stadionu Leverkusenu zobrazena. I samotní komentátoři televize SAT1 žasli nad společným úsilím fanouškům a pěli jen samou chválu na předvedenou choreografii, protože doposud v Německu nebylo něco takového na fotbale k vidění. Skupiny se snaží získat peníze na své choreografie dá se říci kdekoliv, krom příspěvků od klubu či sponzorů, si na choreografie začínají získávat peníze od členů ultras skupin. V roce 1998 vzniká díky „ultrasmánii“ v Leverkusenu další skupina a to „Young Boys“. V tehdejší době nebyla nikým ze scény brána vážně a to hlavně kvůli nízkému věku tehdejších členů, avšak dnes je právě plnohodnotnou součástí ultras scény v Leverkusenu. V roce 1999/2000 se začíná projevovat myšlenka „Ultras Leverkusen“ a zatím jen způsobem přejmenování bloku C na „Ultra-block“. Samotná myšlenka „Ultras Leverkusen“ vzniká o sezónu později a má sdružovat členy všech ultras skupin v Leverkusenu a má se stát jakýmsi fan-klubem.

Red Rascals Leverkusen 1999
Po dlouhých debatách vzniká v roce 1999 nová ekipa na stadionu Leverkusenu, a to skupina Red Rascals Leverkusen. Z původních 4 zakládajících členů má dnes skupina 20 mladých členů, kde jejich věk se pohybuje v rozmezí od 16 do 20let. Skupina už od svého založení především dbala na zábavu a podporu Bayeru na všech možných utkáních. Taktéž samozřejmě časem od založení této skupiny bylo jasně nevyhnutelný styk s Ultras Leverkusenu, kterými byly hlavně skupiny Mad Boys, Viking, Young Boys. Každopádně společné myšlenky těchto skupin byly stejné a tak se všemi skupinami mají na svém stadionu dobré vztahy.

Panthers Leverkusen
Skupina vznikla v roce 2000 az počátku byl název skupiny „Black & Red Panthers“ a skládal se ze 30 členů. Od té doby se skupina přejmenovala na „Panthers Leverkusen“ a dnes skupina má 16 členů, kde z toho jsou pouze 3 ze zakládajících členů. Název „Panthers“ je zkratkou pro soudržnost, přátelství a loajalitu.Žádné komentáře
 
..:: Stránka obsahuje aj materiál, ktorý niektorí ľudia môžu považovať za kontroverzný. Tento materiál nemá za účeľ navádzať k výtržnostiam, snaží sa iba informovať o reálnom dianí skupiny Randall Gruppe Hájik (RGH). Ďalej chcem upozorniť verejnosť, že za komentáre návštevníkov podľa zákona nezodpovedá webmaster stránky ::..