RSS

RSS

Hlavná stránka

FC BAZILEJ - AS RÍM

Vo štvrtok 17.9. sa odohral zápas Európskej ligy medzi FC Bazilej a AS Rím. Tento zápas sprevádzali výtržnosti, hlavne pred a po zápase.

Pred zápasom sa skupinka asi 80tich chuligánov hosťujúceho AS rozhodne napadnúť domácich priamo pred ich sektorom. Domáci boli síce v počtovej prevahe (podľa slov AS cca 300-400ks), ale vďaka momentu prekvapenia väčšina z priaznivcov Bazileja berie nohy na ramená a tí čo bojujú, ťahajú za kratší koniec. Po chvíli prichádza polícia a zatýka pár ľudí.
Po zápase na oplátku domáci začnú ničiť talianské autá, policajtom trvá cca 90 minút, než nastolia poriadok, nechýbajú ani gumové projektily. Výsledkom je 11 zatknutých a 3 zranení policajti.
Podľa najnovších správ je ešte dnes (22.9.) držaných vo švajčiarskej väzbe 9 chuligánov AS Rím, údajne tam pobudnú ešte asi mesiac.
Odkaz na video:

Víkend po zápase sa odohralo ďalšie kolo talianskej Serie A. AS Rím hostil doma Fiorentinu. Prvý polčas Curva Sud prázdna na protest proti fanúšikovským kartám, ktoré tam zaviedli. Skupina Curva Nord vyvesila transparenty vyjadrujúce podporu zadržaným kamarátom v Bazileji.